رئیس یک طرفه را بشناسیم

ارسال شده در: دسته‌بندی نشده | 0
در خیابان‌های یک‌طرفه امکان و خطر برخورد و تصادف به حداقل می‌رسد، این حسن بزرگ یک‌طرفه کردن خیابان‌هاست. اما یک‌طرفه شدن حالت و احساس یک‌طرفه بودن را نیز به تدریج در ذهن رانندگانی که هر روزه از خیابان‌های یکطرفه عبور می‌کنند، به وجود می‌آورد. این رانندگان چنان به امتیازی که قانون و مقررات راهنمایی و رانندگی به آن‌ها اعطا کرده خو می‌گیرند که در هیچ شرایطی (حتی در هنگام خطر و اضطرار) متحمل اتوموبیلی که در خلاف جهت آن‌ها قرار گرفته است، نمی‌شوند.
این نتیجه‌ی روانی یک‌طرفه شدن بعضی از شوارع عام به صورت دیگری در بعضی از مدیران جلوه‌گر می‌شود و مدیران یک‌طرفه به وجود می‌آورد، مدیرانی که عادت کرده‌اند که همیشه از همکاران خود توقع حمایت و وفاداری داشته باشند، بدون این که این وفاداری و حمایت متقابل باشد و آنان نیز به موقع خود در مقام دفاع از کارمندان خود برآیند.
رؤسای یک‌طرفه دل‌شان می‌خواهد که تا آخر جاده به سرعت برانند و به هیچکس راه ندهند. وفاداری و حق‌شناسی و رعایت عوالم همکاری و رفاقت و حرمت حق آب و گل برای این قبیل رؤسا یک‌طرفه است. آن‌ها انتظار دارند که از وفاداری زیردستان برخوردار شوند، لیکن به زیردستان حق برخورداری از وفاداری خود را نمی‌دهند. این یکه‌تازان راه‌های یک‌طرفه در مواقعی که باید از وفاداری به مرئوسان و وفاداری به رؤسا یکی را انتخاب کنند، جانب مقامات مافوق را می‌گیرند و اکراه دارند از این که در برابر رؤسای خود مدافع مرئوسان خود قلمداد شوند. در بیمار بودن این مدیران تردید نداشته باشید.

 

طرز تشخیص
از خود بپرسید که تاکنون چندبار خود را سپر بلا کرده و از کارمندان خود در برابر انتقادات و اتهامات ناوارد، دفاع کرده‌اید؟ چند بار سعی کرده‌اید که در مقابل مقامات مافوق بایستید و بیمورد بودن انتظارات آن‌ها را درباره‌ی طرز کار و میزان کار کارمندان خود ثابت کنید؟ چندبار مسئولیت اشتباهات و ندانم کاری‌های زیردستانتان را به عهده‌ی خود گرفته و عواقب آن را هم متقبل شده‌اید؟
هرگاه در این آمارگیری رقم قابل ملاحظه‌ای به دست نیاید، محتملاً به بیماری یک‌طرفه بودن دچار هستید.

 

طرز معالجه
این کلام سیمون بولیوار سردار نامی و آزادکننده‌ی مردم آمریکای لاتین را به یاد بسپارید و به آن عمل کنید:
«نخستین شرط لازم برای فرماندهی آن است که فرمانده در کار خود تبحر داشته باشد و دومین شرط لازم، وفاداری نسبت به زیردستان است.»

 

منبع: کتاب بیماری‌های مدیریتی
مطالب جامع‌تر در دوره‌های MBA و DBA مدرسه کسب و کار مشاوران

ارسال پاسخ